Nagroda Starosty Wałbrzyskiego dla Iwony Czech/

Nagroda Starosty Wałbrzyskiego dla Iwony Czech/

Artykuł z Facebooka Uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój z dnia 16 grudnia 2019 roku:

Chwalimy się i pękamy z dumy 🙂
Pani Iwona Czech, Prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, regionalistka, pisarka, chodząca encyklopedia wiedzy o naszym mieście 🙂 odebrała Nagrodę Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2019 roku.
Nagroda została przyznana za przygotowanie publikacji pn. „Szczawno-Zdrój: rzeźby plenerowe, tablice pamiątkowe, płaskorzeźby, malowidła ścienne, mozaiki, fontanny, szczawieńskie ulice wczoraj i dziś”.
Tę niezwykłą publikację już państwu przybliżaliśmy, pani Iwona bardzo rzetelnie przygotowała się do realizacji zadania. Kilkanaście lat gromadziła materiały w postaci starych zdjęć, pocztówek, wycinków gazetowych polskich powojennych i przedwojennych, a także niemieckich z wieku XIX i początku XX. Pozyskiwała także materiały i wiedzę u źródeł – w muzeach, archiwach, bibliotekach, a także u samych mieszkańców naszego miasta, włączając ich niejako w tworzenie książki.
Warto podkreślić, że pani Iwona jest jedną z dwóch nagrodzonych osób w całym Powiecie Wałbrzyskim i ma na swoim koncie liczne publikacje, dzięki którym bezcenna wiedza o naszym mieście i regionie będzie mogła służyć kolejnym pokoleniom!
O nagrodę dla Pani Iwony Czech do Starosty Wałbrzyskiego wystąpił Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, który dziś osobiście, podczas sesji Rady Powiatu, na ręce autorki złożył gratulacje i kwiaty.
Pani Iwonko – bardzo dziękujemy za tak wspaniałą promocję naszego miasta

 

IMG_3291

79302042_2807128136005903_4977442525661888512_o